Načítání...

Úvaha o štěstí za časů koronaviru

Cítíme to všichni a rozhodně to není nic příjemného. Stejně tak jako celý svět si i Česká republika prochází skutečně těžkým obdobím.

Navozovat negativní atmosféru je ale to poslední, co bych tímto článkem chtěla způsobit. Právě naopak, když odhlédneme od toho, jak je náš každodenní život omezen, spoustu z nás to vede k zamyšlení, zda tato zvláštní doba může přinést i nějaká pozitiva. Věřím, že ano, protože právě v těchto těžkých dnech musí každý z nás na všem hledat i to pozitivní. A právě tato pozitivní energie je to, co nám pomůže překonat všechny nástrahy, které nám současná situace staví do cesty.

Když už například nemůžeme jít do naší oblíbené kavárny, máme více času se zamyslet. Naše životy se pocitově zpomalily a právě v takových chvílích je dobré se zastavit, zhluboka se nadechnout a rozhlédnout se kolem sebe. Člověk hned uvidí, jak krásný svět nás každý den obklopuje. Uvidíme, jak jsme byli vůči jeho krásám slepí v době, kdy bylo vše samozřejmostí a my jsme jen spěchali od jednoho zážitku k druhému, nebo si z pomyslného seznamu otráveně odškrtávali jednu povinnost za druhou.

Jen se dobře podívejte, co všechno hezkého nás každodenně obklopuje. Venku už všechno kvete, jaro je v plné síle a kolem nás je spousta krásy, energie a potenciálu – v přírodě i v nás lidech, jen je potřeba ho spatřit a správně využít! Zamyslete se tedy nad tím, v jakém prostředí trávíte nebo byste chtěli trávit svůj čas. Uvědomte si, jak naše smysly reagují na to, co máme ve svém bezprostředním okolí, které materiály nám dělají radost a navozují příjemný pocit, které nikoliv. Představte si, jak krásně se můžete cítit tam, kde je vše vyladěno podle Vašich představ, prostě v prostředí, kde je Vám dobře. Kde každý detail navozuje pocit lehkosti, ucelenosti a souznění s Vaším vnitřním naladěním.

Vybírejte si to nejlepší

A právě o to se my v DeMarco design snažíme. Spatřili jsme ten potenciál v přírodních materiálech kolem nás, v šikovných rukách lidí, v nápadech… Proč dovážet inspiraci a materiály přes půlku světa, když všechen ten potřebný potenciál máme všude kolem sebe? Jak jsem již říkala, stačí se jen rozhlédnout a zamyslet se nad tím, jaké materiály Vám navozují příjemné pocity. Protože vše, co nás obklopuje, má naprosto zásadní vliv na naše naladění, zdraví, vitalitu i psychiku.

Proto si vybírejte jen to nejlepší. Udělejte si radost. Nechte tedy prostor, ve kterém teď trávíte spoustu času, zazářit s nábytkem a doplňky z naší nabídky. I sebemenší drobnost pomůže odvést Vaši pozornost od každodenních starostí, kterých máme v těchto dnech všichni až nad hlavu. Naplňte svůj interiér pozitivní energií, krásnými materiály, láskou a ohleduplností. Přeji Vám mnoho štěstí a hlavně pevné zdraví. Nezapomeňte, že #spolutozvladneme 🙂

Vytvořeno dne: 10/04/2020 Zpět na výpis aktualit

Nejnovější produkty

Caponi

Konferenční stolek CAPONI je spojením vzdušnosti, kterou představuje...
Zobrazit produkt

AlCapone

Stůl ALCAPONE je spojením vzdušnosti, kterou představuje subtilní...
Zobrazit produkt

JEREMY

Ručně háčkovaný koberec Jeremy vychází z lidového řemesla...
Zobrazit produkt

MIA

Odkládací panel MIA se zrcadlem je minimalistickým vzdušným...
Zobrazit produkt

MARINO

Toto křesílko je elegantní kombinací vzdušných geometrických tvarů...
Zobrazit produkt

ORA

Magnetická tabule ORA s popisovatelným tabulovým povrchem doplňuje...
Zobrazit produkt